Відпочинок в ОАЕ, тури до Еміратів

 

Об’єднані Арабські Емірати – це батьківщина «чорного золота » і одна з найбільш багатих держав у світі, країна, де втілені в життя останні досягнення самих передових технологій. На сьогоднішній день ОАЕ одна з найбільш відвідуваних туристичних країн у світі, справжнє диво, що поєднує в собі чудову природу, відмінний сервіс, гостинність і відмінні можливості для відпочинку.

Відпочинок в ОАЕ – це яскраве сонце 360 днів у році і прекрасні чисті пляжі, на яких ніколи не буває занадто багато людей. Для любителів гострих відчуттів – подорож у пустелю і катання на лижах по піску. Поціновувачам історії ОАЕ можна запропонувати відвідання легендарних пам’яток, яке зробить відпочинок в Еміратах не тільки приємним, але і пізнавальним. Тури в ОАЕ, безсумнівно, полонять Вас своїм неповторним зачаруванням і традиційною арабською розкішшю.

Географічне положення

Територія Об’єднаних Арабських Еміратів знаходиться на північно-східному закінченню Аравійського півострова, на узбережжі Перської затоки. За формою вона нагадує ріг носорога. ОАЕ межують з Саудівською Аравією на півдні і заході, з Оманом – на сході. На півночі, відділені Перською затокою, пролягає Іран, а на захід, всього в п’ятдесяти кілометрах – Катар. ОАЕ складаються з семи еміратів: Абу -Дабі, Аджман, Дубай, Фуджейра, Рас- ель- Хайма, Шарджа і Умм-ель-Кайвайн. Емірат Абу-Дабі займає 85 % площі всіх ОАЕ, а площа найменшого – Аджмана – всього 250 кв.км.

Велику частину території Об’єднаних Арабських Еміратів займає невиразна пустеля, що граничить з Руб-ель-Халі – найбільшою пустелею піску в світі, яка знаходиться на південному сході Саудівської Аравії. Прибережні області Об’єднаних Арабських Еміратів покриті шаром солі, тоді як північні і східні регіони країни відрізняються великою кількістю зелені і виразними гірськими пейзажами. За межами гористих областей Фуджейра і Рас-аль-Хайма велика частина рослинності Об’єднаних Арабських Еміратів – результат програми уряду з озеленення країни: навіть природні гаї фінікових пальм в оазисі Buraimi на сході країни були сюди завезені з муніципальних парків. Основні представники фауни – аравійський леопард і Ібекс (гірський козел ). Проте туристи навряд чи побачать когось, крім верблюдів і диких кіз. Під час весняних і осінніх міграцій птахів, що пролітають з Середньої Азії і Східної Африки, можна іноді бачити їх великі скупчення на півночі країни.

Клімат

Клімат країни дуже жаркий і сухий (тропічний пустельний). Часто бувають піщані бурі. Температура влітку 35-40 градусів за Цельсієм, часто досягає 50, а взимку вдень буває 20-23 градуси. Щорічно в країні з листопада по травень випадає приблизно 100 мм, опади нерегулярні.

Державний устрій

Державний устрій Об’єднаних Арабських Еміратів являє собою унікальне поєднання республіканського і монархічного ладу. ОАЕ є федеративною державою, що складається з семи еміратів – абсолютних монархій. Держава очолюється еміром Абу-Дабі, уряд – еміром Дубая.

Населення

Населення Об’єднаних Арабських Еміратів становить приблизно 4,8 млн осіб, з яких етнічні араби становлять тільки третину, а корінні жителі – 11 %. Решта – вихідці з Пакистану, Індії, Бангладеш, Шрі -Ланки, Непалу та інших країн південної Азії і Філіппін іммігрували в ОАЕ в якості тимчасових робітників. 85 % проживають у країні не є її громадянами. Іммігранти – араби представлені в основному арабами з інших арабських країн з низьким рівнем життя ( Ємен, Оман, Єгипет, Марокко і так далі ), а також палестинськими біженцями.

88 % населення Еміратів зосереджено в містах. Найбільший і найбільш динамічно розвивається місто – Дубай з населенням більше 2,5 мільйонів чоловік. Інші великі міста – Абу -Дабі ( столиця ) , Шарджа, Ель- Айн і Фуджейра.

Мова

Офіційна мова – арабська. Абсолютна більшість населення чудово говорить і англійською мовою. Також широко вживаються хінді і урду. Більшість власників магазинів, службовці готелів і телефонної мережі говорять по-англійськи, нерідко можна почути і російську мову

Релігія

Практично всі громадяни ОАЕ – мусульмани, 85% з яких – суніти, і 15% – шиїти. За даними міграційних служб Еміратів, приблизно 55% іммігрантів – також мусульмани, 25% – індуїсти, 10% – християни, 5% – буддисти. До інших 5% ставляться меншини сикхів і багаї. Згідно з дослідженням Міністерства планування, всього з 4500000 чоловік, що проживають в ОАЕ з урахуванням іноземців, три чверті – мусульмани. Дубай – єдиний емірат, де є сикхський і індуїстський храми. Християнські церкви є в кожному еміраті.

Правила

ОАЕ – мусульманська країна. Тут не прийнято перебувати на вулиці в нетверезому вигляді (за це можна потрапити до в’язниці) або зухвало одягненим (особливо стосується жінок). Але в останні роки через велику кількість туристів рамки пристойності зсуваються в бік європейських традицій. Серед місцевого населення в останні роки стало цінуватися освіту, завдяки цьому в ОАЕ створені хороші вищі навчальні заклади світового рівня, відкрилися науково-навчальні центри найбільших технічно передових компаній світу.

Кухня

Для ОАЕ характерна традиційна і практично єдина для арабських країн кухня, сформована під впливом особливих природно-кліматичних і релігійних особливостей регіону. Найбільш поширеною на Близькому сході є ліванська кухня.

Практично в усі страви рясно додають різноманітні прянощі і спеції: цибулю, часник, перець, корицю, ароматичні трави і т. п. Обов’язкові складові багатьох арабських страв – рис і бобові культури (горох , квасоля), різноманітні овочі, свіжі або консервовані фрукти. Для приготування їжі використовується переважно оливкове масло.

Важливе місце на столі займають і густі м’ясні супи з квасолею, рисом, горохом, картоплею, каперсами і т. д. Трапеза часто супроводжується пиріжками « куббе » з грубої пшеничної муки з м’ясом або маленькими трикутними пиріжками « самбуса », які бувають начинені овочами – « Худар», сиром – «джабна», м’ясом – «ляхма» або шпинатом – «сабенех». Традиційна арабська закуска – «шаверма» (м’ясо ягняти або курчати з салатом, загорнуте в арабську корж ) – продається в наметах по всьому місту.

Гроші

Дірхам – місцева валюта OAЕ. В Еміратах купувати товари можна, користуючись доларами США або дірхамами (AED-Arab Emirates Dirham). Розрахунок у валюті OAЕ не тільки зручніше, але і вигідніше. Купити місцеві гроші можна в будь-якому пункті обміну валюти, проте в центрі міста курс вигідніше, ніж при обміні в готелі. 1 долар США дорівнює 3,66 дірхамів.

Свята і вихідні

Дати релігійних свят визначаються за прийнятим в Ісламі місячним календарем, тривалість річного циклу в якому на 11 днів коротше по відношенню до сонячним календарем. У період релігійних свят можуть бути закриті ресторани або в них не буде дозволено курити або вживати спиртні напої. Звертайте увагу на свято Рамадан – в цей місяць час роботи магазинів може бути скорочено, забороняється пити, курити, їсти в громадських місцях (ці правила зазвичай не поширюються на територію готелю). У різних еміратах ці обмеження можуть відрізнятися за своєю жорсткістю. Вихідний день – п’ятниця.

Охорона здоров’я

В ОАЕ існує мережа державних госпіталів і поліклінік, медичне обслуговування, в яких відповідає найвищим світовим стандартам. Отримати необхідну допомогу чи консультацію можна також у численних приватних клініках, але лікування тут буде дорогим. Як правило, туристи забезпечуються медичними страховими полісами на весь період перебування в країні, за якими екстрена медична допомога надається безкоштовно. Аптеки працюють з 8.00 до 13.00 і після денної перерви з 16.00 до 21.00. У кожному місті є чергові аптеки, що працюють цілодобово.