Тимчасовий захист у Болгарії стає доступним для всіх громадян України

Проживання у готелі Chaika Beach 3* (Сонячний Берег) – БЕЗКОШТОВНО

Харчування 3-разове (сніданки, обіди, вечері) – БЕЗКОШТОВНО

Проїзд – автобусом

Вартість (проїзд та організаційний збір)

65 євро / місце (у дві сторони)

консультація за тел 063 209 68 37

Хто може подати заяву на тимчасовий захист:

  • Громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 р членів їхніх сімей;
  • Громадяни інших третіх країн (крім України) та особи без громадянства які скористалися правом на міжнародний захист або інший еквівалентний вид національного захисту в Україні до 24 лютого 2022 року та члени їх сімей;
  • Особи з іноземним громадянством або без громадянства, які залишили територію України внаслідок бойових дій, в’їхали та залишалися на території Республіки Болгарія, якщо вони прямо заявляють, що хочуть користуватися статусом тимчасової охорони.

Скільки часу займає процес:

  • Процедура триває від 5 до 15 хвилин і тимчасовий захист надається негайно.
  • Тимчасовий захист надається після усного запиту до прикордонної поліції, Державного агентства у справах біженців або інших органів Міністерства внутрішніх справ (міграції, поліції), для людей, які відповідають наведеним вище умовам.

Які права надає мені тимчасовий захист:

  • Право на перебування на території Республіки Болгарія;
  • Право на письмову інформацію зрозумілою мовою про правила та умови тимчасової охорони;
  • Якщо вам надано тимчасовий захист, ви отримуєте: – право на реєстраційну картку іноземця, якому надано тимчасовий захист – на строк захисту; – Право на возз’єднання з сім’єю; – Право на працю та професійне навчання; – Право на освіту для учнів та право на доступ до дитячого садка для дітей віком до 6 років; – Право на відповідне житло або засоби житла, якщо це необхідно; – Право на допомогу на проживання та харчування в місцях проживання, зареєстрованих у Національному туристичному реєстрі, на загальну суму 40 лв. без ПДВ з особи за добу та харчування /сніданок, обід та вечеря/, в т.ч. туристичний збір, який сплачується постачальнику послуг. Допомога надається на термін до 3 місяців. Такі ж права матимуть особи, які виявили бажання отримати доступ до ринку праці в країні, і ця допомога надаватиметься до 1 місяця з дня звернення. Очікується, що термін дії програми буде з 24.02.2022 по 31.05.2022.
  • Право на соціальну допомогу;
  • Право на медичну допомогу в надзвичайних ситуаціях – Особи із вразливих груп – діти до 18 років, діти без супроводу, вагітні жінки, одинокі батьки з неповнолітніми, люди похилого віку та люди з інвалідністю, серйозні проблеми зі здоров’ям, психічні розлади, які постраждали від торгівлі людьми або постраждали від катувань, зґвалтування чи іншого тяжкі форми насильства – мають право на повну медичну допомогу як громадяни Болгарії.

Перелік відділів реєстрації тимчасової охорони